Oficiální účasti na veletrzích v roce 2009
Pondělí, 15 Září 2008 13:15
Na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, www.mpo.cz,  byly zveřejněny informace o veletrzích se státní podporou v roce 2009 http://www.mpo.cz/dokument49783.html podrobné podmínky jsou  ke stažení na stejných stránkách http://download.mpo.cz/get/32283/35997/399604/priloha001.doc. s politováním musíme konstatovat, že se pro příští rok nepodařilo mezi tyto podporované veletrhy prosadit veletrh Spielwarenmesse v Norimberku. 
 
NAHRADÍME PLASTY V HRAČKÁCH?
Pondělí, 15 Září 2008 13:12

Výrobci tohoto sortimentu si uvědomují, že nemohou nahradit jejich potřebu jinými materiály.

Jejich výroba je přitom závislá na ropě, jiné přírodní materiály nemohou krýt potřebu kolem 200 milionů nejrůznějších polymerů. Zásoby ropy jsou omezené a mohou být další generací vyčerpány. Ropa je považována především za zdroj energie. Ze zhruba pěti miliard tun ropy v roční těžbě jsou asi 3 % určena pro výrobu všech syntetických polymerů. Ty budou dále potřebné pro průmysl. Chemický průmysl se bude muset orientovat na změnu technologie výroby polymerů. Předpokládá se, že jednou z cest bude využití dalšího fosilního zdroje – uhlí. Dalším zdrojem je recyklace. Technicky navíc nebude možné recyklovat všechno.

Celý článek...
 
LEGO OBNOVUJE VÝROBU V KLADNĚ
Pondělí, 15 Září 2008 13:10

Závod LEGA v Kladně se vrací k výrobě stavebnic. Singapurská společnost Flextronics, která si nově postavené haly od LEGA pronajala, zde ukončí   v březnu výrobu svého programu a tím se pro  7OO zaměstnanců změní zaměstnavatel, kterému budou podle tiskové zprávy zachovány pracovní podmínky. LEGO má též výrobu v Dánsku  a společně s Flextronics také  v Maďarsku a Mexiku.

Firma LEGO registrovala za loňský rok téměř tři a půl miliardy korun, ale nepředpokládá se výrazná změna v tomto roce. Objevují se známky stagnace a recese též na trzích v EU, které nelze během roku vykompenzovat. Obnovením výroby ve středu Evropy se zvyšuje operativa dodávek hlavně

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 Další > Konec >>

Strana 42 z 43