NAHRADÍME PLASTY V HRAČKÁCH?
Pondělí, 15 Září 2008 13:12

Výrobci tohoto sortimentu si uvědomují, že nemohou nahradit jejich potřebu jinými materiály.

Jejich výroba je přitom závislá na ropě, jiné přírodní materiály nemohou krýt potřebu kolem 200 milionů nejrůznějších polymerů. Zásoby ropy jsou omezené a mohou být další generací vyčerpány. Ropa je považována především za zdroj energie. Ze zhruba pěti miliard tun ropy v roční těžbě jsou asi 3 % určena pro výrobu všech syntetických polymerů. Ty budou dále potřebné pro průmysl. Chemický průmysl se bude muset orientovat na změnu technologie výroby polymerů. Předpokládá se, že jednou z cest bude využití dalšího fosilního zdroje – uhlí. Dalším zdrojem je recyklace. Technicky navíc nebude možné recyklovat všechno.

Celý článek...
 
LEGO OBNOVUJE VÝROBU V KLADNĚ
Pondělí, 15 Září 2008 13:10

Závod LEGA v Kladně se vrací k výrobě stavebnic. Singapurská společnost Flextronics, která si nově postavené haly od LEGA pronajala, zde ukončí   v březnu výrobu svého programu a tím se pro  7OO zaměstnanců změní zaměstnavatel, kterému budou podle tiskové zprávy zachovány pracovní podmínky. LEGO má též výrobu v Dánsku  a společně s Flextronics také  v Maďarsku a Mexiku.

Firma LEGO registrovala za loňský rok téměř tři a půl miliardy korun, ale nepředpokládá se výrazná změna v tomto roce. Objevují se známky stagnace a recese též na trzích v EU, které nelze během roku vykompenzovat. Obnovením výroby ve středu Evropy se zvyšuje operativa dodávek hlavně

 
PLASTIKÁŘI EU HODNOTÍ KITY
Pondělí, 15 Září 2008 13:08

Na setkání klubů v Hamburku bylo konstatováno, že loňská spotřeba stavebnic –kitů převýšila 1,8OO milionu kusů stavebnic a předpokládá se další růst modelaření nejen dětí a mládeže, ale též seniorů. Primát v modelářství získali plastikoví modeláři ze SRN. Velkou iniciativu tomuto setkání věnovali čtyři hlavní výrobci kitů, kterými jsou firmy REVELL, FALLER, GLOW 2b, TAMIYA. [SHH2] GLOS 2 b Germany je novým obchodním centrem, které prodává12 tisíc artiklů modelářského sortimentu. Je dodavatelem hlavně od výrobců AIRFIX, HELLER, HUMBROL, výrobců z Česka MPM a Eduard Jako mimořádně zdařilou stavebnici hodnotí ME 11O v měřítku 1/48 firmy Eduard.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 Další > Konec >>

Strana 45 z 46