71. ročník Spielwarenmesse v Norimberku PDF Tisk Email
Pátek, 19 Červenec 2019 08:18

Veletrh Spielwarenmesse  byl opět na žádost SHH zařazen do projektu NOVUMM, ze kterého lze získat dotaci pro české vystavovatele.

Projekt je spravován agenturou CzechTrade. Jedná se o největší veletrh v oboru hraček na světě, o jehož velikosti a prestiži vypovídají následující data: 2.800 vystavovatelů z více než 60 zemí, 73 tisíc odborných návštěvníků ze 120 zemí, 170.000 m2 expozičních ploch s téměř 1 miliónem produktů, zastoupení všech firem tohoto odvětví, které dominují na trhu, jedinečná kombinace značkových výrobců a produktů hromadné výroby. Hlavní sortimentní náplní veletrhu jsou hračky. Do nomenklatury patří i další potřeby pro děti ,např. nábytek, kojenecký textil,  dárky, suvenýry, technické a edukativní hračky, kola a dětská vozidla.. Náklady na řadovou plochu EUR 179/m2 Plocha rohová EUR 218/m2. Dotace agentury Czech Trade 50% nákladů, max 80 tisíc Kč.