Aktuální průzkum dopadů krize na hračkářský průmysl PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Červen 2020 14:17

Čínská chřipka již měsíce ovlivňuje osobní život lidí a veřejné sféry. Obzvláště tvrdě byl zasažen maloobchod. Za účelem prozkoumání účinků na průmysl hraček provedla společnost Spielwarenmesse eG jako organizátor předního veletrhu v tomto odvětví v polovině května exkluzivní průzkum. Cílem bylo podívat se na současnou atmosféru v globálním hračářském průmyslu a porozumět opatřením přijatým během pandemie i výhledům tohoto odvětví do konce roku.

Průzkum ukazuje, že maloobchodníci rychle reagovali na krizi a našli nové způsoby, jak zůstat k dispozici pro zákazníky. Jedna třetina dotázaných se však nezměnila. Komunikace se zákazníky byla také přizpůsobena změnám okolností. Byly vybrány nové kanály, včetně sociálních médií a kurýrních služeb. Navzdory závažnosti situace, zejména ve vztahu k zaměstnancům, je velký počet dotázaných opatrně optimistický a uvádí, že se podnikání zotaví před koncem roku, nebo dokonce kompenzuje pokles prodeje.

Spielwarenmesse eG provedla průzkum mezi 12. a 25. květnem 2020 mezi odborníky a návštěvníky Spielwarenmesse®. Od komerčních podniků po celém světě bylo přijato celkem 1024 odpovědí, což dává reprezentativní obrázek.