Aktuality
LEGO OBNOVUJE VÝROBU V KLADNĚ PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:10

Závod LEGA v Kladně se vrací k výrobě stavebnic. Singapurská společnost Flextronics, která si nově postavené haly od LEGA pronajala, zde ukončí   v březnu výrobu svého programu a tím se pro  7OO zaměstnanců změní zaměstnavatel, kterému budou podle tiskové zprávy zachovány pracovní podmínky. LEGO má též výrobu v Dánsku  a společně s Flextronics také  v Maďarsku a Mexiku.

Firma LEGO registrovala za loňský rok téměř tři a půl miliardy korun, ale nepředpokládá se výrazná změna v tomto roce. Objevují se známky stagnace a recese též na trzích v EU, které nelze během roku vykompenzovat. Obnovením výroby ve středu Evropy se zvyšuje operativa dodávek hlavně

 
PLASTIKÁŘI EU HODNOTÍ KITY PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:08

Na setkání klubů v Hamburku bylo konstatováno, že loňská spotřeba stavebnic –kitů převýšila 1,8OO milionu kusů stavebnic a předpokládá se další růst modelaření nejen dětí a mládeže, ale též seniorů. Primát v modelářství získali plastikoví modeláři ze SRN. Velkou iniciativu tomuto setkání věnovali čtyři hlavní výrobci kitů, kterými jsou firmy REVELL, FALLER, GLOW 2b, TAMIYA. [SHH2] GLOS 2 b Germany je novým obchodním centrem, které prodává12 tisíc artiklů modelářského sortimentu. Je dodavatelem hlavně od výrobců AIRFIX, HELLER, HUMBROL, výrobců z Česka MPM a Eduard Jako mimořádně zdařilou stavebnici hodnotí ME 11O v měřítku 1/48 firmy Eduard.

 
TIA – tříbodový systém kontrol PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:06
Toy industry association (TIA) oznámila koncem roku, že stanoví pro exportéry do USA nové kontroly: Je to souhrn bezpečnostních TUV RHEINLAND zahájil spolupráci s Hongkongem již  v roce 1988 a v současné době je zde sedm z 21  zkušebních center Číny. Centra se zaměřují především na kontroly evropských norem EN 71-3 atp. Dnem 1.června 2007 byl zřízen centrální úřad CCC (China Complusory Certifikation), který je pověřen kontrolou ve všech čínských podnicích  a TUV se stává hlavním konsultantem u hraček, které se exportují do EU.  Podmínek při testování, za druhé spolupráce s ANSI (American Standards Institute), který je privátní neziskovou organizací, která je pověřena koordinaci U.S. standardizace.  Třetím úkolem TIA je spolupráce s ANSI na rozšíření kriterií, které potvrdí, že certifikace a testování laboratoří odpovídá předepsanému testování. Tato potřeba vznikla, když byly zjištěny závady u firem, které uskutečňují širší spolupráci se zahraničními výrobci (kooperace). Chyby a nedostatky, které způsobili čínští výrobci hraček, dopadnou též na ostatní importéry až budou muset předkládat nové certifikáty.
 
ČÍŇANÉ KONTROLUJÍ HRAČKY PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:09

Problémy, které byly objeveny minulém roce v oblasti bezpečnosti hraček dovážených z Číny, se stále řeší. Na obzoru  je  Olympiáda a řada podniků v Číně se specializuje na výrobu upomínkových předmětů a také hraček.

V té souvislosti se podniky vrací k aférám, které potvrzují, že nemalé procento vyrobeného sortimentu není řádně přezkoušeno. Týká se to především hraček pro EU a USA.

podařilo zaškolit v Číně  a dalších asijských teritoriích více než tři tisíce pracovníků.
roku došlo k tolika závažným kolapsům u velkého počtu výrobků.

Dále nabízí spolupráci při kontrole vstupních chemických materiálů, hlavně plastických hmot, mechanických vlastností výrobků.

 
HRAČKY NESTÁRNOU PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Říjen 2007 12:39

Výstava historických hraček ze sbírky Milady Kollárové probíhá, ve spolupráci s Muzeem města Brna, na hradě Špilberku ve dnech 17. 5. 2007 – 27. 1. 2008.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 Další > Konec >>

Strana 13 z 13