Aktuality
Česká obchodní inspekce upozorňuje na nebezpečné hračky PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Červen 2009 13:57
Na webových stránkách České obchodní inspekce www.coi.cz, jsou pravidelně zveřejňovány informace o nebezpečných hračkách nalezených v obchodní síti. Jedná se vždy o několik výrobků v měsíci. Doporučujeme zejména dovozců a obchodníkům, aby se pravidelně informovali o závadných výrobcích a vyvarovali se tak provozním ztrátám. Pro občany jsou tyto aktuální informace neméně důležité pro jejich bezpečnost. Na uvedeném webu najdeme informace nejenom o hračkách. 
 
Regionální muzeum v Litomyšli chystá výstavu věnovanou panenkám PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Květen 2009 10:57

 Výstava s názvem "Něco pro holky – Kouzelný svět panenek" se bude konat od 30. května do 30. srpna v Regionálním muzeu v Litomyšli. Představí sbírku panenek Barbie od společnosti Mattel a panenky firem Tonner, Fashion Royalty, Lollipop, Kingstate, Jakks Pacifik, Alex, Helen Kish a mnoho dalších 

Celý článek...
 
Znáte Muzeum panenek v Troskovicích ? PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 09:23
Muzeum se nachází přímo v srdci regionu Český ráj, vzdáleno 500 m od hradu Trosky.
Celý článek...
 
Indie zakáže dovoz čínských hraček PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 09:25
Podle  britského webového informačního portálu Toy News, zakázala Indie dovoz hraček z Číny. Zákaz platí zatím pouze na půl roku, jak oznámil Úřad pro zahraniční obchod v Dilí. Důvody k tomuto rozhodnutí Úřad neudal, ale mluvčí indického Svazu výrobců hraček poukázal na nedostatečnou kvalitu hraček z Číny.
 
Národní muzeum hostí výstavu Hračky naší Kačky PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 09:13

Výstavu Hračky naší Kačky můžete navštívit od 12. února do 17. května, v prostoru Národního muzea v Praze. Návštěvníci  si zde mohou prohlédnout některé ukázkové typy hraček první poloviny 20. století.

Celý článek...
 
Nový časopis v oboru hraček PDF Tisk Email
Středa, 14 Leden 2009 10:15
Koncem minulého roku bylo vydáno první číslo oborového dvouměsíčníku HRAČKY & HRY. .
Celý článek...
 
Novelizace Evropské normy o bezpečnosti hraček PDF Tisk Email
Úterý, 13 Leden 2009 14:51
18.prosince 2008 schválil Evropský parlament novelizovanou normu o bezpečnosti hraček. Plný text uvádíme v záložce "Legislativa"
 
Jak se vyznat v hračkách? PDF Tisk Email
Pátek, 09 Leden 2009 11:34

 Trh hraček je, stejně  jako  u jiných produktů, zaplaven výrobky nejrůznějšího původu a kvality. U nákupu hraček však musíme být zvláště obezřetní při jejich výběru. Je nutné sledovat nejenom jejich bezpečnost, zdravotní nezávadnost, ale také uvažovat o vhodném využití, vzhledem k věku a schopnostem dítěte.

    

Celý článek...
 
Informační systém pro rychlou výměnu informací o nebezpečných spotřebitelských výrobcích na vnitřním PDF Tisk Email
Pátek, 09 Leden 2009 11:32
Uplynuly čtyři roky od zapojení České republiky do evropského systému rychlého hlášení informací o výskytu nebezpečných nepotravinářských výrobků na trhu 
Celý článek...
 
Varování vystavovatelům PDF Tisk Email
Pondělí, 27 Říjen 2008 10:24

pokud jste vystavovali na některém z českých nebo zahraničních veletrhů, budete dostávat od zahraničních společností formuláře s Vašimi údaji o firmě s žádostí o jejich aktualizaci a potvrzení.

Pozor, tento formulář je zpracován jako závazná smlouva a drobným písmem se zavazujete k platbě 1181 EUR ročně po dobu 3 let. Smlouva splňuje všechny právní náležitosti, je soudně vymatelná, pohledávku je možné prodat a současně souhlasíte s tím, že případné spory se budou řešit v Mexiko City, podle mexického práva.

Čtěte pozorně co podepisujete!!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 11