Aktuality
Světová krize a hračkářský průmysl PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Prosinec 2008 09:49

Přes ujišťování našich politiků, že se nás světová krize nedotkne a naše hospodářství poroste, je a bude  skutečnost trochu jiná. Podnikáme totiž na globálním trhu a ten je jen jeden.

Trochou útěchy mohou být  závěry britského průzkumu spotřebitelského chování a reakce na krizi. V pořadí zboží, jehož se spotřebitelé zřeknou, nebo jeho nákup odloží, vyšly na prvních místech módní oblečení a automobily a na posledním potraviny a potřeby pro děti, včetně hraček.

Celý článek...
 
Inspekce zakázala vadné růžové tříkolky a koloběžky DE Baole, na koloběžce se mohou zlomit řídítka. PDF Tisk Email
Pátek, 21 Listopad 2008 10:08


Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětského kola, koloběžky a tříkolky. Všechny růžové dopravní prostředky mohou způsobit zranění dítěte běžným používáním. Jejich části nejsou dostatečně odolné, například u koloběžky se mohou ohnout řídítka a dítě může přepadnout.

 U koloběžky ani není řečeno, jak těžké děti na stroji, jehož velká část je vyrobena z plastu, mohou jezdit.

.

Celý článek...
 
Zveme Vás na výstavu Textilní hračka a košíkářství, PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Březen 2009 08:59
která se koná od 11.3.do 3. 4. 2009, v galerii Emilie Paličkové, Akci pořádá Vyšší odborná škola textilních řemesel. Praha 1, ul. U Půjčovny 9. 
 
Workshop - Kvalita a bezpečnost hraček PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Říjen 2008 14:31

Workshop - Kvalita a bezpečnost hraček!
! 50% sleva pro členy Sdružení pro hračku a hru !
 
Workshop programu Fast Brain Food - HRAČKA... NENÍ TO HRAČKA!, který se uskuteční 6.11.2008 v budově Expo 58 (Letenské sady 1500, Praha 7). Více informací o programu a rezervaci naleznete na www.fastbrainfood.cz 
v případě, že jste členy SHH uveďte při rezervaci za názvem společnosti -člen SHH a Vaše členské číslo. 
 
 

Celý článek...
 
Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětských mačkacích hraček ve tvaru kačen a ryb PDF Tisk Email
Středa, 15 Říjen 2008 09:18

Podle inspektorů je na nich nebezpečně umístěná píšťalka. Do hračky je pouze vsunutá a jde snadno vyjmout. Dítě by ji mohlo spolknout.

Hračka je určena dětem do tří let. Byla vyrobena v Číně. Kačenky mají označení QKU 16798 a ryby a mořské hvězdice QKU 16797

 
Nové webové stránky PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Září 2008 08:52
Vážení návštěvníci, dne 17.9.2008 jsme zprovoznili novou werzi webových stránek Sdružení pro hračku a hru. Zveřejněné informace budeme aktualizovat postupně. Omlouváme se za dočasně omezený provoz. Vaše připomínky uvítáme na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Oficiální účasti na veletrzích v roce 2009 PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:15
Na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, www.mpo.cz,  byly zveřejněny informace o veletrzích se státní podporou v roce 2009 http://www.mpo.cz/dokument49783.html podrobné podmínky jsou  ke stažení na stejných stránkách http://download.mpo.cz/get/32283/35997/399604/priloha001.doc. s politováním musíme konstatovat, že se pro příští rok nepodařilo mezi tyto podporované veletrhy prosadit veletrh Spielwarenmesse v Norimberku. 
 
NAHRADÍME PLASTY V HRAČKÁCH? PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:12

Výrobci tohoto sortimentu si uvědomují, že nemohou nahradit jejich potřebu jinými materiály.

Jejich výroba je přitom závislá na ropě, jiné přírodní materiály nemohou krýt potřebu kolem 200 milionů nejrůznějších polymerů. Zásoby ropy jsou omezené a mohou být další generací vyčerpány. Ropa je považována především za zdroj energie. Ze zhruba pěti miliard tun ropy v roční těžbě jsou asi 3 % určena pro výrobu všech syntetických polymerů. Ty budou dále potřebné pro průmysl. Chemický průmysl se bude muset orientovat na změnu technologie výroby polymerů. Předpokládá se, že jednou z cest bude využití dalšího fosilního zdroje – uhlí. Dalším zdrojem je recyklace. Technicky navíc nebude možné recyklovat všechno.

Celý článek...
 
LEGO OBNOVUJE VÝROBU V KLADNĚ PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:10

Závod LEGA v Kladně se vrací k výrobě stavebnic. Singapurská společnost Flextronics, která si nově postavené haly od LEGA pronajala, zde ukončí   v březnu výrobu svého programu a tím se pro  7OO zaměstnanců změní zaměstnavatel, kterému budou podle tiskové zprávy zachovány pracovní podmínky. LEGO má též výrobu v Dánsku  a společně s Flextronics také  v Maďarsku a Mexiku.

Firma LEGO registrovala za loňský rok téměř tři a půl miliardy korun, ale nepředpokládá se výrazná změna v tomto roce. Objevují se známky stagnace a recese též na trzích v EU, které nelze během roku vykompenzovat. Obnovením výroby ve středu Evropy se zvyšuje operativa dodávek hlavně

 
PLASTIKÁŘI EU HODNOTÍ KITY PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Září 2008 13:08

Na setkání klubů v Hamburku bylo konstatováno, že loňská spotřeba stavebnic –kitů převýšila 1,8OO milionu kusů stavebnic a předpokládá se další růst modelaření nejen dětí a mládeže, ale též seniorů. Primát v modelářství získali plastikoví modeláři ze SRN. Velkou iniciativu tomuto setkání věnovali čtyři hlavní výrobci kitů, kterými jsou firmy REVELL, FALLER, GLOW 2b, TAMIYA. [SHH2] GLOS 2 b Germany je novým obchodním centrem, které prodává12 tisíc artiklů modelářského sortimentu. Je dodavatelem hlavně od výrobců AIRFIX, HELLER, HUMBROL, výrobců z Česka MPM a Eduard Jako mimořádně zdařilou stavebnici hodnotí ME 11O v měřítku 1/48 firmy Eduard.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 11